ZIELONE SZKOŁY

Zielone szkoły


Cena zawiera:
autokar, opiekę pilota – kierownika wycieczki, ubezpieczenie NNW,
wszelkie opłaty związane z programem (bilety do zwiedzanych obiektów, parkingi, itp.),
noclegi – w zależności od terminu rezerwacji i terminu imprezy pokoje 2,3,4,5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje lub obiadokolacje zgodnie z programem wycieczki), opiekę przewodnika miejscowego,
1 osoba kadry pedagogicznej bezpłatnie na 15 uczestników płacących, upominki i dyplomy dla uczestników wycieczki.

Cena nie zawiera: dodatkowych atrakcji powstałych w trakcie wycieczki.

Programy wszystkich imprez podane są w wersji standardowej.

Dokładna cena uzależniona jest od ilości uczestników, ich wieku, terminu imprezy oraz daty jej rezerwacji.
Każdą imprezę można modyfikować zgodnie z możliwościami i życzeniami Klienta!!!

Dokładną kalkulację oferty otrzymacie Państwo bezpłatnie!!!

Kulturalno - rekreacyjne

trojmiasto

TRÓJMIASTO I NIE TYLKO – SPOTKANIE Z NEPTUNEM

Kraina władania Neptuna, którego gniewu do dziś boją się rybacy, wypływający w morze, kraina tajemniczego bursztynu i niezwykłych okazów morskich stworzeń zaprasza swoim przepychem i pięknem każdego, nawet najmłodszego turystę.

sladamikrzyzakow

ŚLADAMI KRZYŻAKÓW PO WARMII I MAZURACH

Zapraszamy do odwiedzenia pięknej krainy tysiąca jezior, w której odnajdziemy ślady pozostawione po Krzyżakach. Na terenie Warmii i Mazur zachowały się  zamki gotyckie, świadczące o potędze i bogactwie ich fundatorów. Pola Grunwaldu przypominają zaś o wielkiej bitwie z 1410 r. podczas której wojska polsko-litewskie rozbiły potęgę Zakonu Krzyżackiego.

szlakpiastowski

SZLAK PIASTOWSKI I NIE TYLKO

Szlak Piastowski przebiega przez północno – wschodnią Wielkopolskę i zachodnie Kujawy. Warto tu przyjechać ze względu na cenne zabytki architektury związane z początkami państwa polskiego, okresem piastowskim, a nawet czasami wcześniejszymi. Poznań – stolica Wielkopolski, niegdyś stołeczny gród Mieszka I, później bastion ekonomiczny w walce z zaborcami, miasto, w którym dalekowzroczni Działyńscy i Raczyńscy wznosili wspaniałe gmachy użyteczności publicznej.

goryswietokszyskie

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 

Gołoborza na szczytach gór, specyficzny mikroklimat, rzadko występujące okazy fauny i flory to niezapomniane atrakcje pieszej wyprawy na szczyty Gór Świętokrzyskich. Tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego sprawiają, że w niezbyt wysokich górach czujemy się wspaniale wypoczęci. Otoczenie przyrody i przepiękne krajobrazy przeplatają się z ciekawostkami architektonicznymi i przyrodniczymi. Niezbyt duży wysiłek fizyczny to atrakcja nawet dla najmłodszych uczestników wycieczek.

pieninskieszlaki

PIENIŃSKIE SZLAKI

Pieniny są niewielkim pod względem wysokości i powierzchni pasmem górskim o niepowtarzalnym krajobrazie oraz wyjątkowym bogactwie kulturowym i przyrodniczym. Krajobraz stanowi tu mozaikę przenikających się ekosystemów naturalnych i powstałych w wyniku działalności człowieka. Żyje tu połowa gatunków zwierząt występujących na terenie Polski.

wieliczkazakopane

WIELICZKA – ZAKOPANE – KRAKÓW – OJCOWSKI PARK NARODOWY

Historie i tajemnice kopalni soli w Wieliczce, zapierająca dech w piersiach panorama Tatr, zakopiański klimat, ciekawe zbiory w Muzeum Tatrzańskim, urokliwy Kraków z Sukiennicami oraz Wawelem, legenda o wawelskim smoku – to tylko kilka spośród wielu atrakcji czekających na uczestników wyjazdu z Frajdą!

czestochowa

CZĘSTOCHOWA – WISŁA – KONIAKÓW – CIESZYN

Bardzo atrakcyjne krajobrazowo krainy z zachowanym specyficznym charakterem: wyniosłe szczyty, uzdrowiska z urzekającym pięknem przyrody, góralskie wioski. Jasna Góra – światowe miejsce pielgrzymkowe, muzeum z koronkami koniakowskimi, chata Kawuloka stanowiącą przykład starodawnego, góralskiego domu – to tylko niektóre z miejsc, które odwiedzimy. Zapraszamy!

borytucholskie

BORY TUCHOLSKIE – Z NATURĄ NA TY

Zapraszamy na wycieczkę do krainy o niepowtarzalnie pięknym krajobrazie z niebieskimi strugami i jeziorami, zielonymi borami i lasami, które urzekają swą potęgą. Diabelski Młyn z połowy XIX w., klub jeździecki, ekspozycje przedstawiające m.in. najciekawsze zwierzęta i rośliny Borów Tucholskich – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na uczestników wycieczki z Frajdą.

kotlinaklodzka

KOTLINA KŁODZKA – RUDAWY JANOWICKIE

Tajemnicze drogi wśród gór, „Błędne Skały” – niepowtarzalny skalny labirynt, Kaplica z czaszek i piszczeli oraz wambierzyckie sanktuarium, zwane „Dolnośląską Jerozolimą” –  to tylko kilka ciekawych miejsc, które proponujemy zwiedzić podczas tej zielonej szkoły

NADMORSKIEkurorty

NADMORSKIE KURORTY

Zapraszamy do odwiedzenia jednego z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów Polski. Nadbałtyckie miejscowości gwarantują nie tylko wspaniały wypoczynek, ale także oferują liczne walory krajoznawcze. Zobaczymy park miniatur latarni morskich polskiego wybrzeża w Niechorzu, ruiny kościoła w Trzęsaczu, który od ponad pięciu stuleci stoi na klifowym wybrzeżu, figury woskowe najbardziej znanych postaci w muzeum w Międzyzdrojach i wiele innych ciekawych miejsc.

wroclawwalbrzych

WROCŁAW – WAŁBRZYCH – KSIĄŻ

Wrocław zwany Wenecją Północy, efektowna kolekcja minerałów w wałbrzyskim muzeum, tajemniczy zamek Książ, średniowieczny kościółek przeniesiony z Norwegii – to tylko kilka ciekawych miejsc, które proponujemy zwiedzić podczas  wycieczki w ten przepiękny region Polski jakim jest Dolny Śląsk.

popradzkipark

POPRADZKI PARK KRAJOBRAZOWY

Popradzki Park Krajobrazowy to przepiękna część Beskidu Sądeckiego z mnóstwem bogactw naturalnych, piękną fauną i florą. Oprócz pięknych krajobrazów zobaczymy także ciekawe zabytki, takie jak najstarszą cerkiew łemkowską w Polsce czy dębiński zamek rycerski. Zapraszamy.

bieszczady

BIESZCZADY 

Bieszczady – południowo wschodni przyczółek polskich Karpat, to rozległa kraina o dzikiej przyrodzie. Miejsce, gdzie naprawdę można znaleźć się blisko nieskażonej natury. Z połonin roztaczają się niesłychane widoki. Porosłe trawą ślady wsi, zdziczałe sady i dawne Łemkowskie Cerkwie przypominają o dawnych czasach. Zapraszamy do podziwiania piękna i uroku Bieszczad podczas spacerów po ich niezbyt wysokich szczytach.

Rekreacyjno - integracyjne

windsurfing

WINDSURFING NA MAZURACH – Z ŻAGLEM I DESKĄ ZA PAN BRAT

Zapraszamy na rekreacyjno – integracyjną zieloną szkołę podczas której spróbujemy swoich sił na desce z żaglem, mierząc się z wiatrem. Czeka nas zabawa w krainie lasów i tysiąca jezior.

tenis ziemny

TENIS ZIEMNY – GRAJ JAK RADWAŃSKA I JANOWICZ

Miejsce słynnej bitwy z 1410 r., kraina władania Neptuna, krzyżacka warownia w Malborku – największy gotycki zamek w Europie, dom słynnego astronoma w Toruniu – to tylko kilka z atrakcji czekających na uczestników wycieczki z Frajdą. Zapraszamy!

survival

SURVIVAL – UMIEJĘTNOŚĆ PRZETRWANIA

Zapraszamy na zieloną szkołę o charakterze rekreacyjno – integracyjnym podczas której dowiemy się jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, złowić smaczną rybę z jeziora. Pod okiem instruktorów postrzelamy z łuków i pokonamy terenowe przeciwności. Poznamy lepiej przyrodę i jej prawa a to wszystko w pięknej mazurskiej scenerii.

gryzespolowenalonie

GRY ZESPOŁOWE NA ŁONIE NATURY

Poznamy przepisy i zasady obowiązujące podczas gier zespołowych, rozwiniemy cechy motoryczne, rozegramy mecze, a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić w otoczeniu pięknej mazurskiej scenerii. Zapraszamy na zieloną szkołę z Frajdą!

akademiatanca

AKADEMIA TAŃCA MODY I URODY – POCZUJ SIĘ GWIAZDĄ

Taniec stanowi doskonałą formę ekspresji dostarczającą wielu pozytywnych emocji, których nie zabraknie podczas tej zielonej szkoły. Oprócz doskonalenia techniki tanecznej przeniesiemy się w świat mody, poznamy różne triki w makijażu i porady kosmetyczne a nasze otoczenie będzie stanowić piękna mazurska przyroda. Zapraszamy!

rekreacjapodzaglami

REKREACJA POD ŻAGLAMI

Poznamy zwyczaje i obrzędy żeglarskie, dowiemy się jak bezpiecznie i prawidłowo żeglować oraz jak zorganizować regaty żeglarskie, weźmiemy udział w zawodach portowych. Zapraszamy na udział w zielonej szkole z Frajdą podczas której przeżyjemy żeglarską przygodę w otoczeniu pięknej mazurskiej scenerii!

plenerowaszkolatalentow

ARTYSTYCZNO – PLENEROWA SZKOŁA TALENTÓW

Zapraszamy na zielona szkołę o charakterze rekreacyjno – integracyjnym podczas której poznamy nowe techniki malarskie i rozwiniemy swoje zdolności artystyczne, a to wszystko w pięknej mazurskiej scenerii, w krainie lasów i tysiąca jezior z nieskażoną przyrodą.

sztukiwalki

ZIELONA SZKOŁA Z ELEMENTAMI SPORTÓW WALKI

Zdobędziemy umiejętność obrony przed napastnikiem oraz poznamy metody unikania zagrożenia. Zajęcia ze sportów walki rozwijają nie tylko zwinność i koordynację, ale także doskonale kształtują osobowość młodego Frajdowicza. Zapraszamy do udziału w zielonej szkole z Frajdą w pięknej mazurskiej scenerii.