Wczasy Rodzinne
Austria: Gerlitzen&Nassfeld

Rodzinnie i razem to jest to…

Dla Wszystkich miłośników sportów zimowych, dla Rodzin, którym marzą się dni wspónlego czynnego wypoczynku, region narciarski Villach w Austrii, a przede wszystkim Alpenrose SportHotel ***, położony na uroczym zboczy góry Gerlitzen wśród przecinajacych się wielu szlaków turystycznychn i tras zjazdowych, to wspaniałe miejsce do nauki, doskonalenia oraz uprawiania sportów zimowych. Na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, pod okiem instruktorów będziecie mogli poznać smak prawdziwej narciarskiej i snowboardowej FRAJDY.

Wyciągi:

W Austrii w miejscowości Treffen na terenie narciarskim GerlitzenAlpe znajduje się 47 km świetnie przygotowanych nartostrad położonych na wysokości od 504 m do 1911 m n.p.m. Słońce świeci tutaj 2000 godzin w roku, a śnieg leży od grudnia do końca kwietnia. 20 wyciągów i dużo słońca czeka na amatorów białego szaleństwa. Trasy narciarskie o różnym stopniu trudności i długości tras (niebieskie, czerwone i czarne), połączone w perfekcyjnie przygotowane kompleksy narciarskie i snowboardowe, pozwalają na ciągłość jazdy i frajdę z uprawiania białego szaleństwa. Na terenie kompleksu zaraz przy naszym hotelu znajduje się snowpark, trasa zjazdowa z ustawionymi tyczkami i pomiarem czasu. Długość tras zjazdowych wynosi od 150 m dla początkujących do 2500-3000 m długości dla średnio i zaawansowanych narciarzy. Region GerlitzenAlpen wyposażony jest w wyciągi krzesełkowe, orczykowe, talerzykowe oraz gondole. Wyciągi mają łączną przepustowość 27.500 osób na godzinę. Codziennie ratrakowane i perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe pozwalają pod bacznym okiem instruktorów na prawidłową naukę, doskonalenie i poprawę techniki jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Przy wyciągach znajdują się: tawerny, sklepiki, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz ski serwis. Na wyciągi obowiązuje karnet 6 lub 12 - dniowy (zależne od długości turnusu).


Dzień w Nassfeld !!! NOWOŚĆ !!!

Nassfeld to jeden z 10 najlepszych terenów narciarskich w Austrii, imponuje nie tylko wielkością i różnorodnością stoków, ale także fantastyczną panoramą gór, która obejmuje potężne Wysokie Taury z Großglocknerem na północy, Alpy Karnickie i Dolomity z trzema charakterystycznymi szczytami na zachodzie i Alpami Julijskimi na południu. Teren narciarski Nassfeld położony na wysokości 1600 - 2000 m n.p.m.,  to 110 km stoków dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oraz aktywnych rodzin, a także 30 kolejek i wyciągów – przy niemal stuprocentowej gwarancji, że nie zabraknie śniegu! Dwa dodatkowe niemałe atuty narciarskiego urlopu w Nassfeld to wyjątkowo słoneczne dni i wspaniała górska panorama.

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu z FRAJDĄ zakwaterowani będą w hotelu Alpenrose Sporthotel ***. Malowniczo położonym na wysokości 155om n.p.m. w atrakcyjnych pokojach  4, 5, 6, 7 - osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w  łazienkę oraz  TV z polskim programem telewizyjnym. Po aktywnym dniu spędzonym na stoku do naszej dyspozycji jest restauracja, sala wykładowa, dyskotekowa, baza rekreacyjno - sportowa hotelu oraz bogaty program kulturalno - oświatowy dla uczestników wypoczynku z FRAJDĄ, który zapewniają instruktorzy i animatorzy naszego biura. W pomieszczeniach ogólnodostępnych (np. restauracja, stołówka) istniej możliwość korzystania z WiFi. Do dyspozycji Gości pozostaje również narciarnia mieszcząca się w hotelu Alpenrose. Do hotelu możliwy jest bezpośredni dojazd na nartach, gdyż znajduje się bezpośrednio na stoku. Obsługa hotelu mówiąca w języku niemieckim jak i polskim zapewni Państwu wspaniały wypoczynek oraz moc atrakcji. W całym budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia.

HOTEL:

WYŻYWIENIE:

 

 • Osoby przyjeżdżające do Austrii zobowiązane są do wykazania podczas kontroli: certyfikatu szczepienia lub negatywnego wyniku badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 (PCR ważny 72 godziny, antygenowy ważny 48 godzin, samodzielnie wykonany test antygenowy ważny 24 godziny)
 • Obiekt jest codziennie dezynfekowany
 • Na terenie ośrodków narciarskich jest obowiązek noszenia masek FFP2
 • Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu za dodatkową opłatą
 • Istnieje możliwość dołączenia dzieci w wieku 8 - 16 lat z wczasów rodzinnych na czas zajęć na stoku do grupy obozowej za dodatkową opłatą ( 100 € /os.) - zgłoszenie w dniu zakupu imprezy.
 • Obowiązkowo należy zabrać: paszport lub dowód osobisty, certyfikat szczepienia lub negatywny test na obecność COVID-19, sprzęt narciarski lub snowboardowy, kask oraz dobry humor.
 • Transport: autokar klasy turystycznej LUX wyposażony w DVD, barek, WC, klimatyzację, uchylne siedzenia lub dojazd własny
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w pokojach w zależności od wykupionego skierowania 3, 4, 5, 6, 7 osobowych z łazienką i TV, łóżka pojedyncze, podwójne i piętrowe.
 • Wyżywienie: 7 śniadań (szwedzki stół), 7 obiadokolacji (serwowane).
 • Ubezpieczenie: NNW - 3000 Euro, KL - 20.000 Euro, OC - 50.000 Euro, Bagaż - 300 Euro
 • w zależności od wieku uczestnika kwotę w EURO należy przekazać pilotowi - kierownikowi wyznaczonemu na czas podróży przed wejściem do autokaru
 • Opieka pilota na czas transportu i rezydenta podczas pobytu.
 • Cena zawiera podatek VAT marża
   
 

Covid-19: aktualne środki bezpieczeństwa:

(Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022) Obecnie w związku z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu Omikron obowiązują nowe zasady wjazdu do Austrii. Do wjazdu wymagany jest dowód zasady 2G oraz dodatkowo należy mieć przy sobie aktualny wynik testu PCR lub zaświadczenie o szczepieniu przypominającym.

Zasada 2G+ przy wjeździe ze wszystkich innych krajów

Poniższe przepisy dotyczą wjazdu ze wszystkich krajów z wyjątkiem obszarów zagrożonych występowaniem wirusa (w tym przypadku obowiązują inne zasady, patrz wyżej). Do wjazdu wymagany jest dowód zasady 2G, ponadto należy mieć przy sobie aktualny test PCR (nie starszy niż 72 godziny) lub szczepienie przypominające (które obowiązuje od dnia przyjęcia szczepienia). Wymóg testu PCR nie dotyczy osób, które otrzymały szczepienie przypominające (3. dawka lub w przypadku preparatu Johnson & Johnson jest to 2. dawka) bądź, które są ozdrowieńcami po pełnym szczepieniu.

Wjazd w celach urlopowych bez szczepienia lub statusu ozdrowieńca jest de facto niemożliwy. W przypadku wjazdu w celach służbowych konieczny jest dowód zasady 2G. Należy pamiętać, że zasada 2G+ dotyczy tylko wjazdu. Podczas pobytu obowiązuje zasada 2G.

Zasady dotyczące dzieci

Wyjątkiem są dzieci poniżej 12 roku życia, które nie muszą być poddawane testowi PCR i nie muszą przedłożyć dowodu zasady 2G (zaszczepiony, wyleczony), jeśli są pod opieką dorosłych.

 

Obowiązujące reguły

Najlepszym sposobem na potwierdzenie dowodu zasady 2G (zaszczepiony, wyleczony) jest stosowanie cyfrowego certyfikatu Covid UE (paszportu covidowego). Dowód szczepienia lub wyzdrowienia można jednak przedstawić również za pomocą innych uznanych dokumentów analogowych lub cyfrowych (świadectwo szczepienia, paszport szczepień itp.). Goście zagraniczni, których dowód nie jest dostępny w języku niemieckim lub angielskim, proszeni są o skorzystanie z oficjalnych formularzy zaświadczenia lekarskiego w języku niemieckim lub angielskim.

Zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu

 • Podwójne szczepienie: ważne jest 270 dni od momentu podania drugiej dawki lub od jakiegokolwiek kolejnego szczepienia. Między pierwszym i drugim szczepieniem musi upłynąć co najmniej 14 dni, a między drugim i trzecim szczepieniem musi upłynąć co najmniej 120 dni. Po otrzymaniu kolejnej dawki szczepienia, podróżni mogą już w dniu szczepienia wjechać do Austrii.

 • W przypadku preparatu Johnson & Johnson ważność wynosi 270 dni od 22. dnia po szczepieniu. Uwaga! Jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson od 3 stycznia 2022 r. nie jest już wystarczająca. Konieczne jest przyjęcie dawki przypominającej. Oznacza to, że podróżni, którzy nie wykonali jeszcze dodatkowego szczepienia, mogą wjechać do Austrii (wykonując test PCR), lecz bez przyjęcia dawki przypominającej urlop nie jest możliwy.

 • Jeżeli szczepieni są ozdrowieńcy, pierwsza dawka jest ważna przez 270 dni od daty szczepienia.

 • Przy wjeździe obowiązują tylko następujące szczepionki: BioNtech/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Johnson & Johnson, Moderna oraz Sinopharm i Sinovac, jak i nowe od 25 grudnia: Covaxin, Covovax i Nuvaxovid (Novavax). Dozwolone są również tak zwane szczepienia krzyżowe. Uwaga! Wymienione szczepionki są ważne przy wjeździe. Podczas pobytu w Austrii obowiązują inne zasady dotyczące zasady 2G.

Tak działa zasada 2G (zaszczepiony, wyleczony)

W Austrii obowiązuje tzw. zasada 2G ("zaszczepiony, wyleczony"), jak również stosowanie masek FFP2 w wielu obszarach. Poniżej znajduje się przegląd najważniejszych informacji:

 • Zasada 2G ("zaszczepiony lub wyleczony") obowiązuje w obiektach noclegowych, gastronomicznych, rekreacyjnych i sportowych, kulturalnych, kolejkach linowych lub podczas korzystania z różnego rodzaju usług (jak np. fryzjer).

 • Wymóg stosowania maski FFP2 obowiązuje we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach publicznych, w tym także w kolejkach linowych. W branży gastronomicznej maska FFP2 musi być noszona w drodze do i z miejsc siedzących, a w pomieszczeniach mieszkalnych podczas wchodzenia do ogólnie dostępnych pomieszczeń wewnętrznych.

 • Lokale gastronomiczne zamykane są o godz. 22.00. Na razie nie jest możliwa nocna gastronomia, ani Après-Ski.

 • Ważność świadectw szczepień wynosi 270 dni od daty pełnego uodpornienia. W Austrii uważa się, że jest się w pełni zaszczepionym od dnia 2. szczepienia lub od momentu podania dawki przypominającej. Uwaga! Jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson od 3 stycznia 2022 r. nie jest już wystarczająca. Konieczne jest przyjęcie dawki przypominającej. Oznacza to, że podróżni, którzy nie wykonali jeszcze dodatkowego szczepienia, mogą wjechać do Austrii (wykonując test PCR), lecz bez przyjęcia dawki przypominającej urlop nie jest możliwy.

Aktualnie: przepisy obowiązujące dzieci

 • Dzieci poniżej 12. roku życia są zwolnione z obowiązku przedstawienia jakiegokolwiek dokumentu, upoważniającego do wstępów (wyjątek stanowi Wiedeń, gdzie testy są obowiązkowe od 6. roku życia).
 • Dla dzieci w wieku szkolnym, które nie są w pełni zaszczepione, ani nie są ozdrowieńcami istnieje możliwość zastosowania tzw. "Holiday-Ninja-Pass", który odpowiada zasadzie 2G. 

Dostępne turnusy

28.01. - 06.02.2022 r.

Koszt

ceny 10 dni (autokar) 10 dni (dojazd własny)

pokój 4 os.

1 850 zł/os. + 380 € /os.+ skipass

1 650 zł/os. + 380 €/os. + skipass

pokój 3 os.

1 850 zł/os. + 480 €/os. + skipass

1 650 zł/os. + 480 €/os. + skipass

Ceny nie zawierają ceny skipassu

Przy dwóch pełnopłatnych osobach dzieci urodzone (w roku) otrzymują:
2007 – 2021 ⇒ 10 % rabatu
2003 – 2006 ⇒ 5 % rabatu

REZERWACJA

Zgłoszenie telefoniczne:

tel. kom.: 600 55 15 15, 787 77 31 31

Zgłoszenie e-mailowe 
należy podać ilość uczestników, imię i nazwisko, datę urodzenia, rodzaj, termin i miejsce wyjazdu, tel. kontaktowy i e-mail do Rodziców: e-mail: frajda@frajda-sport.com.pl

Warunki rezerwacji:  wstępnej rezerwacji należy dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Po potwierdzeniu przyjęcia wstępnej rezerwacji, należy przesłać wypełnioną umowę-zgłoszenie drogą mailową oraz wpłata zaliczki w wysokości: 40% wartości skierowania (wczasy rodzinne) w terminie 7 dni od daty dokonania rezerwacji. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 14 dni przed rozpoczęciem imprezy. 

Dodatkowe ubezpieczenie

Ochrona dodatkowa 
Koszty rezygnacji z wyjazdu – TU EUROPA

Nie. Powody rezygnacji dla poszczególnych wariantów ubezpieczenia zostały wymienione w tabeli w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Aby otrzymać zwrot środków z ubezpieczenia należy udokumentować przyczynę odwołania podróży. W  wariancie 100% możesz zrezygnować z podróży aż z 19 przyczyn, między innymi z powodu nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, a także z powodu kradzieży dokumentów niezbędnych w podróży lub kradzieży samochodu.

W wariancie 100% Max, oprócz przyczyn wymienionych w wariancie 100%, możesz dodatkowo zrezygnować z powodu m.in.: nagłego zachorowania będącego następstwem choroby przewlekłej, zachorowania na COVID-19 i otrzymania powołania do rozgrywek sportowych.

Pełen katalog powodów rezygnacji znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Rozmyślenie się z podróży, czy też inne obawy związane z podróżą nie stanowią podstawy do zwrotu poniesionych na podróż kosztów. 

Kiedy można wykupić ubezpieczenie Koszty Rezygnacji?

Wariant 100% Wariant 100% Max

w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni

w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni

w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni lub mniej (ale nie mniej niż 7)

w dniu zakupu podróży, gdy do podróży zostało 30 dni lub mniej (ale nie mniej niż 7)

Okres ochrony ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży kończy się:
z godziną i datą określoną jako początek podróży w umowie podróży

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – Koszty Rezygnacji

Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym Koszty Rezygnacji

Ogólne warunki ubezpieczenia Koszty Rezygnacji