Wczasy Rodzinne
Austria: Gerlitzen&Nassfeld

Rodzinnie i razem to jest to…

Dla Wszystkich miłośników sportów zimowych, dla Rodzin, którym marzą się dni wspónlego czynnego wypoczynku, region narciarski Villach w Austrii, a przede wszystkim Alpenrose SportHotel ***, położony na uroczym zboczy góry Gerlitzen wśród przecinajacych się wielu szlaków turystycznychn i tras zjazdowych, to wspaniałe miejsce do nauki, doskonalenia oraz uprawiania sportów zimowych. Na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, pod okiem instruktorów będziecie mogli poznać smak prawdziwej narciarskiej i snowboardowej FRAJDY.

 • Wyciągi
 • Zakwaterowanie
 • Ważne informacje
 • COVID-19

Wyciągi:

W Austrii w miejscowości Treffen na terenie narciarskim GerlitzenAlpe znajduje się 47 km świetnie przygotowanych nartostrad położonych na wysokości od 504 m do 1911 m n.p.m. Słońce świeci tutaj 2000 godzin w roku, a śnieg leży od grudnia do końca kwietnia. 20 wyciągów i dużo słońca czeka na amatorów białego szaleństwa. Trasy narciarskie o różnym stopniu trudności i długości tras (niebieskie, czerwone i czarne), połączone w perfekcyjnie przygotowane kompleksy narciarskie i snowboardowe, pozwalają na ciągłość jazdy i frajdę z uprawiania białego szaleństwa. Na terenie kompleksu zaraz przy naszym hotelu znajduje się snowpark, trasa zjazdowa z ustawionymi tyczkami i pomiarem czasu. Długość tras zjazdowych wynosi od 150 m dla początkujących do 2500-3000 m długości dla średnio i zaawansowanych narciarzy. Region GerlitzenAlpen wyposażony jest w wyciągi krzesełkowe, orczykowe, talerzykowe oraz gondole. Wyciągi mają łączną przepustowość 27.500 osób na godzinę. Codziennie ratrakowane i perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe pozwalają pod bacznym okiem instruktorów na prawidłową naukę, doskonalenie i poprawę techniki jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Przy wyciągach znajdują się: tawerny, sklepiki, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz ski serwis. Na wyciągi obowiązuje karnet 6 lub 12 - dniowy (zależne od długości turnusu).


Dzień w Nassfeld !!! NOWOŚĆ !!!

Nassfeld to jeden z 10 najlepszych terenów narciarskich w Austrii, imponuje nie tylko wielkością i różnorodnością stoków, ale także fantastyczną panoramą gór, która obejmuje potężne Wysokie Taury z Großglocknerem na północy, Alpy Karnickie i Dolomity z trzema charakterystycznymi szczytami na zachodzie i Alpami Julijskimi na południu. Teren narciarski Nassfeld położony na wysokości 1600 - 2000 m n.p.m.,  to 110 km stoków dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oraz aktywnych rodzin, a także 30 kolejek i wyciągów – przy niemal stuprocentowej gwarancji, że nie zabraknie śniegu! Dwa dodatkowe niemałe atuty narciarskiego urlopu w Nassfeld to wyjątkowo słoneczne dni i wspaniała górska panorama.

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu z FRAJDĄ zakwaterowani będą w hotelu Alpenrose Sporthotel ***. Malowniczo położonym na wysokości 155om n.p.m. w atrakcyjnych pokojach  4, 5, 6, 7 - osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w  łazienkę oraz  TV z polskim programem telewizyjnym. Po aktywnym dniu spędzonym na stoku do naszej dyspozycji jest restauracja, sala wykładowa, dyskotekowa, baza rekreacyjno - sportowa hotelu oraz bogaty program kulturalno - oświatowy dla uczestników wypoczynku z FRAJDĄ, który zapewniają instruktorzy i animatorzy naszego biura. W pomieszczeniach ogólnodostępnych (np. restauracja, stołówka) istniej możliwość korzystania z WiFi. Do dyspozycji Gości pozostaje również narciarnia mieszcząca się w hotelu Alpenrose. Do hotelu możliwy jest bezpośredni dojazd na nartach, gdyż znajduje się bezpośrednio na stoku. Obsługa hotelu mówiąca w języku niemieckim jak i polskim zapewni Państwu wspaniały wypoczynek oraz moc atrakcji. W całym budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia.

HOTEL:

WYŻYWIENIE:

 

 • Osoby przyjeżdżające do Austrii zobowiązane są do wykazania podczas kontroli: certyfikatu szczepienia lub negatywnego wyniku badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 (PCR ważny 72 godziny, antygenowy ważny 48 godzin, samodzielnie wykonany test antygenowy ważny 24 godziny)
 • Obiekt jest codziennie dezynfekowany
 • Na terenie ośrodków narciarskich jest obowiązek noszenia masek FFP2
 • Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu za dodatkową opłatą
 • Istnieje możliwość dołączenia dzieci w wieku 8 - 16 lat z wczasów rodzinnych na czas zajęć na stoku do grupy obozowej za dodatkową opłatą ( 100 € /os.) - zgłoszenie w dniu zakupu imprezy.
 • Obowiązkowo należy zabrać: paszport lub dowód osobisty, certyfikat szczepienia lub negatywny test na obecność COVID-19, sprzęt narciarski lub snowboardowy, kask oraz dobry humor.
 • Transport: autokar klasy turystycznej LUX wyposażony w DVD, barek, WC, klimatyzację, uchylne siedzenia lub dojazd własny
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w pokojach w zależności od wykupionego skierowania 3, 4, 5, 6, 7 osobowych z łazienką i TV, łóżka pojedyncze, podwójne i piętrowe.
 • Wyżywienie: 7 śniadań (szwedzki stół), 7 obiadokolacji (serwowane).
 • Ubezpieczenie: NNW - 3000 Euro, KL - 20.000 Euro, OC - 50.000 Euro, Bagaż - 300 Euro
 • w zależności od wieku uczestnika kwotę w EURO należy przekazać pilotowi - kierownikowi wyznaczonemu na czas podróży przed wejściem do autokaru
 • Opieka pilota na czas transportu i rezydenta podczas pobytu.
 • Cena zawiera podatek VAT marża
   
 
PRZYJAZD DO AUSTRII:

Wjazd do Austrii z krajów i obszarów o niskim ryzyku epidemicznym 

Osoby przyjeżdżające do Austrii z krajów i obszarów o niskim ryzyku epidemicznym: Andory,  Australii, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Danii, Niemiec, Estonii, Finlandii, Francji, Księstwa Lichtensteinu, Grecji, Hong-Kongu, Irlandii, Islandii, Włoch, Jordanii, Kanady, Kataru, Chorwacji, Łotwy, Litwy, Luksemburga, regionu Makau, Malty, Mołdawii, Monako, Nowej Zelandii, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, San Marino, Arabii Saudyjskiej, Szwecji, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Korei Południowej, Tajwanu,  Czech, Węgier, Watykanu,  Wietnamu, Cypru, Urugwaju:

zobowiązane są do wykazania podczas kontroli przy przekroczeniu granicy jednej z czterech okoliczności:

 1. negatywnego wyniku badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 (PCR ważny 72 godziny, antygenowy ważny 48 godzin, samodzielnie wykonany test antygenowy ważny 24 godziny) potwierdzonego w formie:
 • zaświadczenia wydanego przez punkt testujący, w języku niemieckim lub angielskim, musi zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia, datę i godzinę pobrania próbki, wynik testu - negatywny/pozytywny oraz podpis i pieczęć osoby testującej lub kod kreskowy/kod QR lub;
 • zaświadczenia lekarskiego wydanego w języku niemieckim lub angielskim na formularzu A lub B (poniżej);
 1. pełnego zaszczepienia preparatem: BioTech/Pfizer, (Vaxzervia) AstraZeneca, Moderna, Sinophram, Sinovac-Corona Vac, Janssen potwierdzonego w formie:
 • certyfikatu szczepienia wydanego w języku niemieckim lub angielskim lub zawierającego tłumaczenie na jeden z tych języków lub;
 • zaświadczenia lekarskiego wydanego w języku niemieckim lub angielskim na formularzu A lub B (poniżej);

Pełne szczepienie (dwie dawki) uprawnia do wjazdu do 360 dni od podania drugiej dawki.

Szczepionki jednodawkowe uprawniają do wjazdu od 21. dnia do 270 dni od podania szczepionki.

Kolejna dawka szczepionki (dotyczy wszystkich uznawanych szczepionek w Austrii) uprawnia do wjazdu do 360 dni od jej podania, przy czym jej podanie może nastąpić nie wcześniej niż 120 dni od podania ostatniej szczepionki.

Termin ważności szczepienia, które uprawnia do wjazdu i pobytu w Austrii można sprawdzić tutaj.

 1. przebycia infekcji wirusem SARS-CoV-2 w okresie ostatnich 180 dni potwierdzonego w formie:
 • urzędowego zaświadczenia – np. decyzji o skierowaniu na kwarantannę w związku z zachorowaniem na Covid 19 lub;
 • zaświadczenia lekarskiego wydanego w języku niemieckim lub angielskim na formularzu A lub B (poniżej);
 1. posiadania przeciwciał potwierdzonego w formie urzędowego zaświadczenia, nie starszego niż 90 dni.

Aktualne informacje: https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie

ZAKWATEROWANIE:

Wymagane jest przedstawienie certyfikatu szczepienia lub negatywnego testu na obecność COVID-19

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI W KURORTACH NARCIARSKICH:

GERLITZEN:

 • Noszenie maski FFP2: Od 15 roku życia noszenie maski na twarz FFP2 jest obowiązkowe. Maskę na twarz należy nosić na obszarze kolejki Kanzelbahn i na samej trasie Kanzelbahn. W tych miejscach znajdują się odpowiednie tablice informacyjne

NASSFELD:

 • Brak obowiązku zachowania minimalnej odległości 1 metra od wszystkich osób, które nie mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym lub nie należą do Twojej grupy gości.
 • Obowiązkowe maski FFP2 w zamkniętych pomieszczeniach lub poczekalniach, takich jak: Transport publiczny (np. Skibusy), w strefach klientów (np. supermarket), biura administracyjne, lekarze i apteki.
 • Obowiązkowe maski FFP2 i zasada 3G (musisz być w pełni zaszczepiony lub wyzdrowieć lub mieć wynik negatywny) dla odwiedzających operacje kolejki linowej.
 • Zasada 3G i obowiązkowa rejestracja w miejscach zakwaterowania, gastronomii (restauracje/kawiarnie/chaty narciarskie) i ośrodkach wellness.
 • Bieżąca dezynfekcja/wentylacja w kolejkach linowych, budynkach i urządzeniach sanitarnych
 • System wskazówek dla odwiedzających u dostawców usług rekreacyjnych / unikanie tłoku
 • Goście, którzy nie zostali zaszczepieni, MUSZĄ nosić maskę FFP2 przy wejściu do punktów sprzedaży detalicznej (moda, biżuteria, sport itp.) oraz obiektów kulturalnych (muzea, biblioteki i archiwa). Dotyczy to również rekonwalescentów, którzy wyzdrowieli ponad sześć miesięcy temu.

Dostępne turnusy

28.01. - 06.02.2022 r.

Koszt

ceny 10 dni (autokar) 10 dni (dojazd własny)

pokój 4 os.

1 850 zł/os. + 380 € /os.+ skipass

1 650 zł/os. + 380 €/os. + skipass

pokój 3 os.

1 850 zł/os. + 480 €/os. + skipass

1 650 zł/os. + 480 €/os. + skipass

Ceny nie zawierają ceny skipassu

Przy dwóch pełnopłatnych osobach dzieci urodzone (w roku) otrzymują:
2007 – 2021 ⇒ 10 % rabatu
2003 – 2006 ⇒ 5 % rabatu

REZERWACJA

Zgłoszenie telefoniczne:

tel. kom.: 600 55 15 15, 787 77 31 31

Zgłoszenie e-mailowe 
należy podać ilość uczestników, imię i nazwisko, datę urodzenia, rodzaj, termin i miejsce wyjazdu, tel. kontaktowy i e-mail do Rodziców: e-mail: frajda@frajda-sport.com.pl

Warunki rezerwacji:  wstępnej rezerwacji należy dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Po potwierdzeniu przyjęcia wstępnej rezerwacji, należy przesłać wypełnioną umowę-zgłoszenie drogą mailową oraz wpłata zaliczki w wysokości: 40% wartości skierowania (wczasy rodzinne) w terminie 7 dni od daty dokonania rezerwacji. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 14 dni przed rozpoczęciem imprezy. 

Dodatkowe ubezpieczenie

Ochrona dodatkowa 
Koszty rezygnacji z wyjazdu – TU EUROPA

Nie. Powody rezygnacji dla poszczególnych wariantów ubezpieczenia zostały wymienione w tabeli w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Aby otrzymać zwrot środków z ubezpieczenia należy udokumentować przyczynę odwołania podróży. W  wariancie 100% możesz zrezygnować z podróży aż z 19 przyczyn, między innymi z powodu nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, a także z powodu kradzieży dokumentów niezbędnych w podróży lub kradzieży samochodu.

W wariancie 100% Max, oprócz przyczyn wymienionych w wariancie 100%, możesz dodatkowo zrezygnować z powodu m.in.: nagłego zachorowania będącego następstwem choroby przewlekłej, zachorowania na COVID-19 i otrzymania powołania do rozgrywek sportowych.

Pełen katalog powodów rezygnacji znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Rozmyślenie się z podróży, czy też inne obawy związane z podróżą nie stanowią podstawy do zwrotu poniesionych na podróż kosztów. 

Kiedy można wykupić ubezpieczenie Koszty Rezygnacji?

Wariant 100% Wariant 100% Max

w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni

w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni

w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni lub mniej (ale nie mniej niż 7)

w dniu zakupu podróży, gdy do podróży zostało 30 dni lub mniej (ale nie mniej niż 7)

Okres ochrony ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży kończy się:
z godziną i datą określoną jako początek podróży w umowie podróży

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – Koszty Rezygnacji

Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym Koszty Rezygnacji

Ogólne warunki ubezpieczenia Koszty Rezygnacji