Obóz snowboardowy
Austria: Gerlitzen & Nassfeld

Wiek uczestnika: 7 – 18 lat

JEŚLI  SNOWBOARD, TO  TYLKO  Z  FRAJDĄ !!!

W tym sezonie zapraszamy wszystkich na snowboardowe szaleństwo do  Austrii. To tam na nartostradach, snowparkach położonych na zboczach góry Gerlitzen będziemy uczyć się i doskonalić umiejętności jady na desce. Nie czekaj, dołącz do nas, a poczujesz smak prawdziwej FRAJDY!!!

SNOWBOARD, GERLITZEN

Snowboard dla początkujących (sprzęt uczestnika):

 • zapoznanie ze sprzętem snowboardowym
 • nauka prawidłowego zapinania i wiązania obuwia snowboardowego
 • nauka prawidłowego wpinania i wypinania sprzętu
 • nauka prawidłowej postawy podczas jazdy
 • podstawy jazdy
 • nauka jazdy na wyciągu
 • nauka zatrzymywania
 • skręty podstawowe

Snowboard dla średnio i zaawansowanych (sprzęt uczestnika):

 • nauka i doskonalenie techniki jazdy
 • skręt wymuszony - jazda na bramkach
 • filmowanie i analiza zapisu video

Zajęcia dla wszystkich uczestników:

 • wykłady teoretyczne (historia narciarstwa, budowa i konserwacja sprzętu, techniki jazdy)
 • zawody narciarskie - slalom specjalny i slalom gigant
 • gry i zabawy ruchowe na śniegu
 • wycieczki piesze
 • zajęcia rekreacyjne i sportowe
 • gry i zawody w dartsy, bilard, szachy i tenis stołowy
 • zajęcia na siłowni i fitness
 • wieczorne zajęcia przy muzyce
 • grill z pieczeniem kiełbasek
 • dyskoteki z karaoke
 • dyplomy i nagrody rzeczowe

Jazda na nartach codziennie od 9:00 do 16:00 (7 h)

Wyciągi:

W Austrii w miejscowości Treffen na terenie narciarskim GerlitzenAlpe znajduje się 47 km świetnie przygotowanych nartostrad położonych na wysokości od 504 m do 1911 m n.p.m. Słońce świeci tutaj 2000 godzin w roku, a śnieg leży od grudnia do końca kwietnia. 20 wyciągów i dużo słońca czeka na amatorów białego szaleństwa. Trasy narciarskie o różnym stopniu trudności i długości tras (niebieskie, czerwone i czarne), połączone w perfekcyjnie przygotowane kompleksy narciarskie i snowboardowe, pozwalają na ciągłość jazdy i frajdę z uprawiania białego szaleństwa. Na terenie kompleksu zaraz przy naszym hotelu znajduje się snowpark, trasa zjazdowa z ustawionymi tyczkami i pomiarem czasu. Długość tras zjazdowych wynosi od 150 m dla początkujących do 2500-3000 m długości dla średnio i zaawansowanych narciarzy. Region GerlitzenAlpen wyposażony jest w wyciągi krzesełkowe, orczykowe, talerzykowe oraz gondole. Wyciągi mają łączną przepustowość 27.500 osób na godzinę. Codziennie ratrakowane i perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe pozwalają pod bacznym okiem instruktorów na prawidłową naukę, doskonalenie i poprawę techniki jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Przy wyciągach znajdują się: tawerny, sklepiki, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz ski serwis. Na wyciągi obowiązuje karnet 6 lub 12 - dniowy (zależne od długości turnusu).Dzień w Nassfeld !!! NOWOŚĆ !!!

Nassfeld to jeden z 10 najlepszych terenów narciarskich w Austrii, imponuje nie tylko wielkością i różnorodnością stoków, ale także fantastyczną panoramą gór, która obejmuje potężne Wysokie Taury z Großglocknerem na północy, Alpy Karnickie i Dolomity z trzema charakterystycznymi szczytami na zachodzie i Alpami Julijskimi na południu. Teren narciarski Nassfeld położony na wysokości 1600 - 2000 m n.p.m.,  to 110 km stoków dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oraz aktywnych rodzin, a także 30 kolejek i wyciągów – przy niemal stuprocentowej gwarancji, że nie zabraknie śniegu! Dwa dodatkowe niemałe atuty narciarskiego urlopu w Nassfeld to wyjątkowo słoneczne dni i wspaniała górska panorama.

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu z FRAJDĄ zakwaterowani będą w hotelu Alpenrose Sporthotel ***. Malowniczo położonym na wysokości 155om n.p.m. w atrakcyjnych pokojach  4, 5, 6, 7 - osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w  łazienkę oraz  TV z polskim programem telewizyjnym. Po aktywnym dniu spędzonym na stoku do naszej dyspozycji jest restauracja, sala wykładowa, dyskotekowa, baza rekreacyjno - sportowa hotelu oraz bogaty program kulturalno - oświatowy dla uczestników wypoczynku z FRAJDĄ, który zapewniają instruktorzy i animatorzy naszego biura. W pomieszczeniach ogólnodostępnych (np. restauracja, stołówka) istniej możliwość korzystania z WiFi. Do dyspozycji Gości pozostaje również narciarnia mieszcząca się w hotelu Alpenrose. Do hotelu możliwy jest bezpośredni dojazd na nartach, gdyż znajduje się bezpośrednio na stoku. Obsługa hotelu mówiąca w języku niemieckim jak i polskim zapewni Państwu wspaniały wypoczynek oraz moc atrakcji. W całym budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Hotel:


Wyżywienie:

 • Kadra pedagogiczno - instruktorska:
  Nad bezpieczeństwem wczasowiczów i dzieci czuwać będzie starannie dobrana i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczno - instruktorska i trenerska: absolwenci AWF z wykształceniem pedagogicznym oraz osoby posiadające uprawnienia do prowadzenia zajęć sportowo - rekreacyjnych z narciarstwa i snowboardu oraz gier i zabaw ruchowych

 • Obowiązkowo należy zabrać: paszport lub dowód osobisty, certyfikat szczepienia na COVID-19, sprzęt narciarski lub snowboardowy, kask oraz dobry humor.

 • w zależności od wieku uczestnika należy wraz z paszportem / dowodem osobistym przekazać pilotowi - kierownikowi wyznaczonemu na czas podróży przed wejściem do autokaru. Kwota zawiera również przejazd slalomem na tyczkach, pomiar czasu, naukę jazdy slalomem wymuszonym - slalom specjalny – gigant oraz udział w zawodach.

 • Transport: autokar klasy turystycznej LUX wyposażony w DVD, barek, WC, klimatyzację, uchylne siedzenia.

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w pokojach w zależności od wykupionego skierowania 3, 4, 5, 6, 7 osobowych z łazienką i TV, łóżka pojedyncze, podwójne i piętrowe.

 • Wyżywienie: 7 śniadań (szwedzki stół), 7 obiadokolacji (serwowane).

 • Ubezpieczenie: NNW - 3000 Euro, KL - 20.000 Euro, OC - 50.000 Euro, Bagaż - 300 Euro

 • Opieka pilota na czas transportu i rezydenta podczas pobytu.

 • Opieka instruktora - wychowawcy

 • Cena zawiera podatek VAT marża

 • Obóz odbędzie się przy minimalnej ilości uczestników 10 osób w kategorii wiekowej (szkoła podstawowa klas 1-3,4-6, 7-8 i liceum)

Covid-19: aktualne środki bezpieczeństwa:

(Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022) Obecnie w związku z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu Omikron obowiązują nowe zasady wjazdu do Austrii. Do wjazdu wymagany jest dowód zasady 2G oraz dodatkowo należy mieć przy sobie aktualny wynik testu PCR lub zaświadczenie o szczepieniu przypominającym.

Zasada 2G+ przy wjeździe ze wszystkich innych krajów

Poniższe przepisy dotyczą wjazdu ze wszystkich krajów z wyjątkiem obszarów zagrożonych występowaniem wirusa (w tym przypadku obowiązują inne zasady, patrz wyżej). Do wjazdu wymagany jest dowód zasady 2G, ponadto należy mieć przy sobie aktualny test PCR (nie starszy niż 72 godziny) lub szczepienie przypominające (które obowiązuje od dnia przyjęcia szczepienia). Wymóg testu PCR nie dotyczy osób, które otrzymały szczepienie przypominające (3. dawka lub w przypadku preparatu Johnson & Johnson jest to 2. dawka) bądź, które są ozdrowieńcami po pełnym szczepieniu.

Wjazd w celach urlopowych bez szczepienia lub statusu ozdrowieńca jest de facto niemożliwy. W przypadku wjazdu w celach służbowych konieczny jest dowód zasady 2G. Należy pamiętać, że zasada 2G+ dotyczy tylko wjazdu. Podczas pobytu obowiązuje zasada 2G.

Zasady dotyczące dzieci

Wyjątkiem są dzieci poniżej 12 roku życia, które nie muszą być poddawane testowi PCR i nie muszą przedłożyć dowodu zasady 2G (zaszczepiony, wyleczony), jeśli są pod opieką dorosłych.

 

Obowiązujące reguły

Najlepszym sposobem na potwierdzenie dowodu zasady 2G (zaszczepiony, wyleczony) jest stosowanie cyfrowego certyfikatu Covid UE (paszportu covidowego). Dowód szczepienia lub wyzdrowienia można jednak przedstawić również za pomocą innych uznanych dokumentów analogowych lub cyfrowych (świadectwo szczepienia, paszport szczepień itp.). Goście zagraniczni, których dowód nie jest dostępny w języku niemieckim lub angielskim, proszeni są o skorzystanie z oficjalnych formularzy zaświadczenia lekarskiego w języku niemieckim lub angielskim.

Zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu

 • Podwójne szczepienie: ważne jest 270 dni od momentu podania drugiej dawki lub od jakiegokolwiek kolejnego szczepienia. Między pierwszym i drugim szczepieniem musi upłynąć co najmniej 14 dni, a między drugim i trzecim szczepieniem musi upłynąć co najmniej 120 dni. Po otrzymaniu kolejnej dawki szczepienia, podróżni mogą już w dniu szczepienia wjechać do Austrii.

 • W przypadku preparatu Johnson & Johnson ważność wynosi 270 dni od 22. dnia po szczepieniu. Uwaga! Jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson od 3 stycznia 2022 r. nie jest już wystarczająca. Konieczne jest przyjęcie dawki przypominającej. Oznacza to, że podróżni, którzy nie wykonali jeszcze dodatkowego szczepienia, mogą wjechać do Austrii (wykonując test PCR), lecz bez przyjęcia dawki przypominającej urlop nie jest możliwy.

 • Jeżeli szczepieni są ozdrowieńcy, pierwsza dawka jest ważna przez 270 dni od daty szczepienia.

 • Przy wjeździe obowiązują tylko następujące szczepionki: BioNtech/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Johnson & Johnson, Moderna oraz Sinopharm i Sinovac, jak i nowe od 25 grudnia: Covaxin, Covovax i Nuvaxovid (Novavax). Dozwolone są również tak zwane szczepienia krzyżowe. Uwaga! Wymienione szczepionki są ważne przy wjeździe. Podczas pobytu w Austrii obowiązują inne zasady dotyczące zasady 2G.

Tak działa zasada 2G (zaszczepiony, wyleczony)

W Austrii obowiązuje tzw. zasada 2G ("zaszczepiony, wyleczony"), jak również stosowanie masek FFP2 w wielu obszarach. Poniżej znajduje się przegląd najważniejszych informacji:

 • Zasada 2G ("zaszczepiony lub wyleczony") obowiązuje w obiektach noclegowych, gastronomicznych, rekreacyjnych i sportowych, kulturalnych, kolejkach linowych lub podczas korzystania z różnego rodzaju usług (jak np. fryzjer).

 • Wymóg stosowania maski FFP2 obowiązuje we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach publicznych, w tym także w kolejkach linowych. W branży gastronomicznej maska FFP2 musi być noszona w drodze do i z miejsc siedzących, a w pomieszczeniach mieszkalnych podczas wchodzenia do ogólnie dostępnych pomieszczeń wewnętrznych.

 • Lokale gastronomiczne zamykane są o godz. 22.00. Na razie nie jest możliwa nocna gastronomia, ani Après-Ski.

 • Ważność świadectw szczepień wynosi 270 dni od daty pełnego uodpornienia. W Austrii uważa się, że jest się w pełni zaszczepionym od dnia 2. szczepienia lub od momentu podania dawki przypominającej. Uwaga! Jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson od 3 stycznia 2022 r. nie jest już wystarczająca. Konieczne jest przyjęcie dawki przypominającej. Oznacza to, że podróżni, którzy nie wykonali jeszcze dodatkowego szczepienia, mogą wjechać do Austrii (wykonując test PCR), lecz bez przyjęcia dawki przypominającej urlop nie jest możliwy.

Aktualnie: przepisy obowiązujące dzieci

 • Dzieci poniżej 12. roku życia są zwolnione z obowiązku przedstawienia jakiegokolwiek dokumentu, upoważniającego do wstępów (wyjątek stanowi Wiedeń, gdzie testy są obowiązkowe od 6. roku życia).
 • Dla dzieci w wieku szkolnym, które nie są w pełni zaszczepione, ani nie są ozdrowieńcami istnieje możliwość zastosowania tzw. "Holiday-Ninja-Pass", który odpowiada zasadzie 2G. 
GERLITZEN, SNOWBOARD
SNOWBOARD
SNOWBOARD
turnusy terminy ilość dni rok urodzenia uczestnika koszt obozu + skipass dostępność
Turnus A
28.01.-06.02.2022r.
10 dni
2015 - 2007 (7-15 lat)
1 600 zł/os. + 490 €/os.
brak
Turnus A
28.01.-06.02.2022r.
10 dni
2006 - 2003 (16 - 18lat)
1 720 zł/os. + 580 €/os.
brak

UWAGA!!! Przed rezerwacją zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi wjazdu do Austrii  w zakładce COVID-19

Wyjeżdżamy z: Warszawy 

Zgłoszenie telefoniczne

tel. kom. 600 55 15 15
tel. kom. 787 77 31 31Zgłoszenie e-mail

podać imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, rodzaj, termin oraz miejsce obozu, tel. kontaktowy i e-mail do Rodziców:

frajda@frajda-sport.com.pl

Wypełnij formularz

Dokonaj rezerwacji w łatwy i szybki sposób poprzez formularz on-line!


Rezerwuj

Warunki rezerwacji:  wstępnej rezerwacji należy dokonać telefonicznie lub drogą mailową, w odpowiedzi otrzymują Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem przyjęcia wstępnej rezerwacji. Podstawą rezerwacji jest wpłata zadatku w kwocie 800 zł w terminie 3 dni od daty dokonania rezerwacji oraz przesłanie tradycyjną drogą pocztową szczegółowo wypełnionej przez prawnych Opiekunów oryginału umowy-zgłoszenie wraz z kartą kwalifikacyjną i jej załącznikami w nieprzekraczalnym terminie 14 dni – WAŻNE !!!W/w dokumenty należy dostarczyć na adres korespondencyjny biura w wersji papierowej. Wpłaty można dokonać na konto FRAJDA Biura Podróży Sp. z o.o. Pozostałą kwotę w złotówkach należy wpłacić do 14.01.2022r., Euro płatność gotówką przy autokarze w dniu wyjazdu.

Zima 2022: Austria - Gerlitzen&Nassfeld

Pobierz pełną ofertę w wersji PDF

Wykup dodatkowe ubezpieczenie:

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy

Czasami coś pokrzyżuje nasze plany. Dzięki Kosztom Rezygnacji możesz anulować wyjazd odzyskując niewykorzystane pieniądze.


Okres ochrony ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży kończ się:

z godziną i datą określoną jako początek podróży w umowie podróży.

 

Kiedy można wykupić ubezpieczenie Koszty Rezygnacji?

Wariant 100% Wariant 100% Max

w ciągu 10 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni

w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało więcej niż 30 dni

w ciągu 3 dni następujących po dniu zakupu podróży, gdy do rozpoczęcia podróży zostało 30 dni lub mniej (ale nie mniej niż 7)

w dniu zakupu podróży, gdy do podróży zostało 30 dni lub mniej (ale nie mniej niż 7)

Powody rezygnacji dla poszczególnych wariantów ubezpieczenia zostały wymienione w tabeli w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Aby otrzymać zwrot środków z ubezpieczenia należy udokumentować przyczynę odwołania podróży. W  wariancie 100% możesz zrezygnować z podróży aż z 19 przyczyn, między innymi z powodu nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, a także z powodu kradzieży dokumentów niezbędnych w podróży lub kradzieży samochodu.

W wariancie 100% Max, oprócz przyczyn wymienionych w wariancie 100%, możesz dodatkowo zrezygnować z powodu m.in.: nagłego zachorowania będącego następstwem choroby przewlekłej, zachorowania na COVID-19 i otrzymania powołania do rozgrywek sportowych.

Pełen katalog powodów rezygnacji znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Rozmyślenie się z podróży, czy też inne obawy związane z podróżą nie stanowią podstawy do zwrotu poniesionych na podróż kosztów.